PL CZ

17-08-2012

XXIII Turniej Rycerski o „Złoty Bełt zamku Chojnik”

                          

 


Już w sobotę i niedzielę (18 i 19 sierpnia 2012 r.) na zamku Chojnik w Jeleniej Górze-Sobieszowie kolejny, XXIII Turniej Rycerski o „Złoty Bełt zamku Chojnik”. Będzie to debiut organizacyjny nowego gospodarza zamku, którym od 1 maja br. został Andrzej Ciosański, znany w internecie  jako „Jędrek z zamku Chojnik” oraz „Kapitan Zamku Chojnik” – bohater klipów, gdzie opowiada niesamowite historie ¶redniowieczne. Jędrek został następc± „kasztelana” Jerzego Czajki, który gospodarzył na zamku od lat 70-tych XX wieku.  Organizatorem turnieju jest Bractwo Rycerskie Zamku Chojnik.
W sobotę o godz. 12.00 uroczyste otwarcie Turnieju i prezentacja drużyn. W programie, który będzie na bież±co podany przez herolda przewidziane s± zmagania rycerstwa w takich konkurencjach jak: strzelanie z kuszy i łuku, rzuty oszczepem, wielobój rycerski, pokazy walk, program artystyczny, a na zakończenie dnia, o godz. 17.00 szturm Husytów i bitwa o zamek. Z historii wiemy, że i tym razem Husyci twierdzy nie zdobęd±.
W niedzielę rozpoczęcie zmagań o godz. 12.00, a zakończenie  i wręczenie nagród, w tym dla odwiedzaj±cych Turniej uczestników, o godz. 16.00. W niedzielę wyst±pi też na dziedzińcu zamkowych karkonoska grupa folkowa „Szyszak”. uż od wtorku na zamku przebywa grupa rycerzy czeskich, którzy codziennie o godz. 12.00 i 16.00 urz±dzaj± pokazy walk rycerskich, często okraszonych humorem.
Turniej będzie transmitowany na żywo przez sobieszowsk± telewizję internetow± na stronie: www.liveeventtv.com. To co dzieje się na dziedzińcu  turniejowym już teraz można podgl±dać na stronie www.chojnik.pl, w zakładce kamera-online.
Zapraszamy na Chojnik w sobotę lub niedzielę. Pogoda zagwarantowana (przez przepowiadaczy i portale pogodowe). 
- A. Mateusiak

Urząd Gminy
i Miasta

Gryfów Śląski

Unia Europejska
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego PRZEKRACZAMY GRANICE

Projekt PN. Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Pogórza Izerskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Co nowego | O projekcie | Turystyka | Wydarzenia | Biuro CIT
www.cit.gryfow.pl 2009

MComputers