PL CZ

19-07-2014

XVII Kolarski Wjazd Kowary - Okraj

To popularna impreza sportowa z kilkunastoletnią historią. Pozwala na wspólny start amatorów i zawodowców. Odbywa się zawsze 15 sierpnia. W tym roku zawodnicy po raz siedemnasty podejmą morderczą wspinaczkę z centrum Kowar (wys. 460 m n.p.m.) na wysokość 1046 m n.p.m. do malowniczo położonej Przełęczy Okraj.

 

Na zawody zapisać się można za pośrednictwem strony internetowej www.formularz.ultimasport.pl/272/ lub www.kowary.pl

Imprezę organizuje miasto Kowary wspólnie z czeską gminą Mala Upa, Związkiem Gmin Karkonoskich oraz Stowarzyszeniem Sportowo - Społeczno - Kulturalnym PRO Kowary i Stowarzyszeniem Miłośników Sportu Kowary.

Co roku, przy okazji Kolarskiego Wjazdu Kowary - Okraj, by podkreślić wieloletnie tradycje rowerowych imprez na naszym terenie, odsłaniane są kolejne tablice w Galerii Sław Kolarstwa. W tym roku zaproszeni zostali: Reprezentanci Polski w kolarstwie szosowym podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokyo w 1964r., oraz Mieczysław Nowicki - dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, dwukrotny medalista Mistrzostw Świata w Kolarstwie Szosowym (Yvoir 1975, San Cristobal 1977).

Zachęcamy do podjęcia sportowego wyzwania, sprawdzenia swojej fizycznej sprawności i zdobycia tytułu najlepszego "górala" wschodnich Karkonoszy.

Więcej informacji w Biurze Organizacyjnym, którego siedziba znajduje się w kowarskim Ratuszu w Biurze Promocji Rozwoju i Przedsiębiorczości. Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 15:00. Kontaktować można się też telefonicznie 75 64 39 229 lub przez e-mail: bp@kowary.pl

Urząd Gminy
i Miasta

Gryfów Śląski

Unia Europejska
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego PRZEKRACZAMY GRANICE

Projekt PN. Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Pogórza Izerskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Co nowego | O projekcie | Turystyka | Wydarzenia | Biuro CIT
www.cit.gryfow.pl 2009

MComputers