PL CZ

17-07-2013

WRZEŚNIOWA WĘDRÓWKA

Stowarzyszenie Południowo - Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu, Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej - Oddział MiPBP w Lubaniu, Nadleśnictwo Świeradów, we współpracy z Christlich - Soziales Bildungswerk Sachsen e.V. (Niemcy), zapraszają do udziału w sobotę 14 września 2013 r. w wycieczce przyrodniczej po Górach Izerskich.

 

Odkryj Góry Izerskie!

Wędrówka pt. „MIĘDZY KWISĄ A IZERĄ– wyprawa wododziałem po polskich i czeskich Górach Izerskich” jest organizowana w ramach akcji transgranicznych (polsko - niemieckich) spacerów – wycieczek edukacyjnych z przyrodnikami, leśnikami i ekologami. Już od 8 lat organizatorzy zapraszają każdego roku miłośników przyrody z Polski i Niemiec do wspólnego odkrywania walorów przyrodniczych pogranicza dolnośląskiego.

Trasa wrześniowej wędrówki wiedzie ze Stogu Izerskiego przez malowniczą osadę Jizerka po czeskiej stronie Gór Izerskich do Orla. Uczestnicy przemierzą ok. 25 km. Oferta jest skierowana do osób indywidualnych (dorośli, rodziny z dziećmi).


Informacje organizacyjne:

  1. Trasa wędrówki: Stóg Izerski - Jizerka (Czechy) - Przełęcz Orle - 25 km
  2. Udział bezpłatny!
  3. Organizatorzy zapewniają bezpłatny transport ze Zgorzelca do Świeradowa-Zdroju.
  4. Wyjazd: Zgorzelec - 7.30; Lubań - 8.00
  5. Start w Świeradowie - Zdroju - 9.00 przy dolnej stacji kolejki gondolowej
  6. Powrót: Lubań - ok. 20.30; Zgorzelec - ok. 21.00
  7. Uczestnicy samodzielnie pokrywają koszty wyżywienia, ubezpieczenia oraz wjazdu kolejką gondolową.
  8. Liczba miejsc ograniczona.
  9. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenia (e-mail) na adres:gula@pogranicze-csb.home.pl

O zakwalifikowaniu do udziału decyduje kolejność zgłoszeń! Osoby zakwalifikowane zostaną poinformowane telefonicznie (lub e-mailem) przez Organizatorów.

Szczegółowe informacje nt. warunków udziału dostępne są na stronie Stowarzyszenia P-ZFST „Pogranicze”:www.pogranicze-csb.home.pl

Urząd Gminy
i Miasta

Gryfów Śląski

Unia Europejska
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego PRZEKRACZAMY GRANICE

Projekt PN. Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Pogórza Izerskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Co nowego | O projekcie | Turystyka | Wydarzenia | Biuro CIT
www.cit.gryfow.pl 2009

MComputers