PL CZ

02-07-2014

Wernisaż wystawy Mariny Czajkowskiej

Odbędzie się 5 lipca o godzinie 17:00 w Artystycznej Galerii Izerskiej, Kromnów 47B.

Wystawę oglądać będzie można w dniach 5.07-3.08.2014r.

 

Prace Mariny Czajkowskiej utrzymane są w duchu abstrakcjonizmu i awangardy. Wykonane są według autorskiej techniki. Poszczególne elementy kompozycji wycinane są z kolorowego papieru, a następnie naklejane metodą patchworkową. Tło obrazu natomiast tworzone jest metodą monotypii. W późniejszym etapie obraz pokrywany jest farbami akrylowymi oraz dopracowywany graficznie tuszem.

Połączenie różnych technik sprawia, że obrazy te wydają się pełne energii, ekspresyjne. Zwraca w nich uwagę piękna, żywa, a zarazem subtelna kolorystyka.

Sama autorka podkreśla, że zależy jej na wieloznaczeniowości obrazów. Nie stara się o wzbudzenie określonych emocji. Te są bowiem tak różne w każdym z nas, że wartością jest właśnie to, aby każdy z oglądających w tych dziełach dostrzegł cząstkę siebie i zinterpretował je przez pryzmat własnych doświadczeń i przemyśleń. - Tylko wtedy możliwy jest prawdziwy dialog, tak ważny dla mnie - osoby zakochane w życiu, ludziach i ich emocjach - dodaje Marina Czajkowska.

 

Marina Czajkowska urodziła się 2 marca 1963 roku w Celinogradzie w Republice Kazachstanu. W 1989 roku otrzymała tytuł magistra inżyniera architekta. Jeszcze w tym samym roku rozpoczęła pracę jako architekt w biurze projektowym, a w roku 1992 została nauczycielem rysunku. W latach 1997 - 2009 artystka była wykładowcą w Państwowym Uniwersytecie Politechnicznym w Kostromie, prowadząc zajęcia z kompozycji artystycznej i grafiki komputerowej. W roku 2009 przeprowadziła się razem z mężem do Polski, rodzimego państwa męża Anatola.

Urząd Gminy
i Miasta

Gryfów Śląski

Unia Europejska
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego PRZEKRACZAMY GRANICE

Projekt PN. Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Pogórza Izerskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Co nowego | O projekcie | Turystyka | Wydarzenia | Biuro CIT
www.cit.gryfow.pl 2009

MComputers