PL CZ

25-07-2013

Wędruj Via Regią z „Pograniczem” – 3 sierpnia 2013 / LUBAŃ - ZGORZELE

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu, wraz z Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen, serdecznie zaprasza w sobotę 3 sierpnia 2013 r. do udziału w kolejnej pieszej wędrówce szlakiem Via Regia. Trasa wyprawy prowadzi z Lubania do Zgorzelca. Udział bezpłatny.

 


 

Wyprawa jest organizowana w ramach polsko-niemieckieo projektu „Via Regia: poznać Europę - od historii do przyszłości”, realizowanego  przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej EWT Polska - Saksonia 2007 – 2013.

 

Wędrówka rozpocznie się 3 sierpnia 2013 r. o godz. 9:00 przy Wieży Brackiej w Lubaniu.

Dojazd ze Zgorzelca autobusem PKS o godz. 8:05 (planowy przyjazd do Lubania 8:42), zaś z Jeleniej Góry – 7:50 (planowy przyjazd do Lubania – 8:50).

 

Tym razem uczestników czekają... ćwiczenia terenowe. Uczestnicy wyprawy będą szukać na trasie z Lubania przez Pisarzowice, Białogórze i Łagów  śladów dawnego traktu. Widzieliśmy ich już na tyle w czasie wcześniejszych przejść, że teraz bez trudu (?) odnajdziemy dawną Wysoką Drogę . Nie będziemy więc korzystać z oznakowanych i wytyczonych współcześnie szlaków turystycznych. Co znajdziemy – to będzie dla wszystkich niespodzianka. Droga poprowadzi sama. Dojście do Zgorzelca planowane jest ok. godz. 18; czy plan ów się spełni? Tak czy inaczej, szykuje się ciekawa letnia przygoda. Trasa będzie liczyć ok. 25 km.

 

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Udział w wędrówce jest bezpłatny.

Uczestnicy we własnym zakresie zabezpieczają prowiant i ubezpieczenie.

Organizatorzy zapewniają dojazd ze Zgorzelca do Lubania oraz z Jeleniej Góry do Lubania, a także powrót ze Zgorzelca do Lubania i Jeleniej Góry. Korzystamy przy tym z transportu kolejowego z wykorzystaniem biletów grupowych. Dlatego konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie, najpóźniej do godziny 12:00 dnia poprzedzającego wędrówkę.

W przypadku zaniechania uczestnictwa bez odwołania wcześniejszego zgłoszenia, organizator zastrzega sobie prawo do domagania się zwrotu poniesionych kosztów.

Nie jest przewidziany transport bagaży.

Wędrówki prowadzi licencjonowany przewodnik sudecki i saksoński oraz tłumacz polsko-niemiecki.

 

 

DALSZE INFORMACJE I ZGŁOSZENIA:

Daniel Zawada

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”

ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań, e-mail: zawada@pogranicze-csb.home.pl

www.pogranicze-csb.home.pl / www.viaregia.info

Urząd Gminy
i Miasta

Gryfów Śląski

Unia Europejska
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego PRZEKRACZAMY GRANICE

Projekt PN. Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Pogórza Izerskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Co nowego | O projekcie | Turystyka | Wydarzenia | Biuro CIT
www.cit.gryfow.pl 2009

MComputers