PL CZ

18-09-2012

Serdecznie zapraszam na wernisaż dwóch wystaw: Michaliny Choroszczak

Serdecznie zapraszam do Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie
na otwarcie dwóch nowych wystaw: Michaliny Choroszczak -
studentki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, która zaprezentuje malarstwo i rysunek
oraz Elżbiety Telatyńskiej - ceramiczki ze Świerzawy.

 

Artystyczna Galeria Izerska w Kromnowie

Michalina Chroszczak – jeleniogórzanka, studentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Elżbieta Telatyńska – ceramiczka, mieszkająca w Świerzawie, a tworząca w Dobkowie. Dziś jeszcze nic je nie łączy, ale już 22 września połączy wernisaż, który dla obu tych pań odbędzie się tego samego dnia – właśnie 22 września o godz. 17 w Artystycznej Galerii Izerskiej
w Kromnowie.

Parter galerii po raz pierwszy zajmie wystawa czasowa, a będzie nią właśnie ceramika Elżbiety Telatyńskiej. Formy użytkowe i ozdobne, a wszystkie okraszone rozpoznawalnym już stylem. Tworzone w skupieniu i mimo że czas goni panią Elżbietę jak wszystkich innych, to jednak z wielkim spokojem.

Pani Elżbieta zarzeka się, że artystką nie jest. – Czuję się taką zwykłą kobietą – mówi. I rzeczywiście – jest niezwykle skromną i ciepłą osobą i jej wizerunek nijak nie pasuje do mitu narosłego wokół artystów. Ceramiką zaczęła się zajmować już jako dorosła osoba, ale to nie przeszkodziło w tym, aby dziś śmiało mogła powiedzieć, że jej cały świat to ceramika.

Wyroby pani Elżbiety kojarzą z pewnością bywalcy Izerskich Jarmarków Rękodzieła i Sztuk Wszelakich, ale też miłośnicy podobnych imprez w regionie. Rzadko jednak jest okazja, aby porozmawiać z ich twórcą, a tym razem będzie inaczej.

Druga artystką, z którą będzie się można spotkać tego dnia w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie jest Michalina Choroszczak, do której dyspozycji oddajemy całe piętro galerii.
Z pochodzenia jeleniogórzanka, ale obecnie mieszkająca we Wrocławiu, gdzie studiuje na Wydziale Malarstwa tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. Swój talent szlifuje od okiem prof. Janusza Merkla. Poszukuje, bawi się kolorem, fakturą. Inspiruje się tym, co wokół – naturą, ale też miejskim krajobrazem obu miast, którą ją kształtowały i kształtują, czyli Wrocławiem i Jelenią Górą.

Podczas kromnowskiej wystawy zatytułowanej „Historie naturalne – opowieści o drzewach” przedstawi Państwu część swojego dorobku z zakresu malarstwa i rysunku.

Wstęp na to wydarzenie jest jak zawsze darmowy!

Urząd Gminy
i Miasta

Gryfów Śląski

Unia Europejska
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego PRZEKRACZAMY GRANICE

Projekt PN. Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Pogórza Izerskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Co nowego | O projekcie | Turystyka | Wydarzenia | Biuro CIT
www.cit.gryfow.pl 2009

MComputers