PL CZ

03-09-2010

Rowerowe ostatki

Towarzystwo Miłośników Gryfowa i nieformalne Gryfowskie Towarzystwo Rowerowe, zaprasza na „Rowerowe ostatki”. Tak nazwaliśmy ostatnie nasze wycieczki w tym sezonie. Wycieczki odbędą się w miesiącu wrześniu i w październiku. Miejmy nadzieję że pogoda dopisze. Trasy wycieczek opracował znany propagator turystyki rowerowej w naszym mieście pan Kazimierz Luchowski.

 

Dnia 05. 09. 2010r. Pojedziemy nad jezioro Pilichowickie. Spotykamy się o godz.10.00 przed hotelem „Stacja nad Kwisą” i pojedziemy w kierunku wsi Ubocze, Oleszna Podgórska, Lubomierz, Wojcieszów, Maciejowiec, Pokrzywnik, Dziki Wąwóz, Pilichowice, Nielestno, Wleń; Łupki, Pławna Średnia, Milęcice, i przez Lubomierz, Radoniów, Krzewie Wielkie wracamy do Gryfowa Śląskiego.


Dnia 19.09 2010r. Zapraszamy na rajd rowerowy- „Górskim Grzbietem Izerskim”. Wyjątkowo spotykamy się o godz.9.30 na gryfowskim rynku. Autokarem, razem z rowerami pojedziemy do Jakuszyc. Z Polany Jakuszyckiej, już na rowerach pojedziemy do schroniska „Orle”. Z „Orla” do czeskiej osady górskiej Jizerka. Powrót na szlak rowerowy ER-2, dalej na Halę Izerską, do schroniska „Chatka Górzystów”. Dalej przez Polanę Izerską do Stogu Izerskiego. Zjazd do Czerniawy i przez Krobicę, Mirsk, Brzeziniec, Wieżę wracamy do Gryfowa. Koszt podróży autokarem z rowerami około 30zł od osoby.


Dnia 26.09.2010r. O godz.10.00 z przed fontanny na gryfowskim rynku udajemy się do Przecznicy. Pojedziemy w kierunku wsi Wieża, Brzeziniec, Mirsk, Kamień, Kotlina, trasą o nazwie „Stary Grzbiet” do wsi Radoszków, Przecznica, Mlądz, Rębiszów Dolny, Proszówka wracamy do Gryfowa.


Dnia 03.10.2010r. O godz 10.00 z gryfowskiego rynku jedziemy do Frydlantu i Raspenawy. Obieramy kierunek na przejście graniczne w Świeciu i wjeżdżamy do Jindrichowic. Przez Horni Krasnice, Krasny Les, Frydlant, Raspenawę, Nowe Mesto, przejście graniczne w Czerniawie, Pobiedną, Giebułtów, Złoty Potok, wracamy do Gryfowa Śląskiego.


Jan Wysopal

Galerie

Rowerowe ostatki

Urząd Gminy
i Miasta

Gryfów Śląski

Unia Europejska
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego PRZEKRACZAMY GRANICE

Projekt PN. Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Pogórza Izerskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Co nowego | O projekcie | Turystyka | Wydarzenia | Biuro CIT
www.cit.gryfow.pl 2009

MComputers