PL CZ

15-07-2014

Para Buch!

W dniach 19 - 20 lipca na terenie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na ¦l±sku w Jaworzynie ¦l±skiej, ul. Towarowa 4, odbędzie się piknik, którego gwiazd± i ozdob± będzie dopiero co odnowiona lokomotywa TKt48-18.

 

Impreza rozpoczyna się w sobotę (19 lipca) o 12:00 uroczystym przejazdem parowozu po tzw. Trasie Parowozowej. Następnie, odbędzie się krótka prezentacja lokomotywy na obrotnicy kolejowej. To będzie również niepowtarzalna okazja żeby poznać tych, którzy brali udział w remoncie parowozu.

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na ¦l±sku planuje również organizację wyj±tkowej wystawy - "Kolej dawniej i dzi¶". Historyczne, zabytkowe lokomotywy parowe zaprezentowane zostan± ze współcze¶nie użytkowanym na polskich kolejach taborem kolejowym.

Ok. godziny 16:00 w stylowym wnętrzu hali dawnej parowozowni odbędzie się koncert muzyki bluesowej Romka Puchalskiego.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę organizowane będ± przejazdy składu prowadzonego przez parowóz po terenie bocznicy Muzeum.

Zwiedzanie Muzeum i przejazdy odbywaj± się według normalnego cennika.

Kontakt:

tel.: 74 637 43 30

tel. kom.: 692 407 806

www.muzeumtechniki.pl

Urząd Gminy
i Miasta

Gryfów Śląski

Unia Europejska
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego PRZEKRACZAMY GRANICE

Projekt PN. Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Pogórza Izerskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Co nowego | O projekcie | Turystyka | Wydarzenia | Biuro CIT
www.cit.gryfow.pl 2009

MComputers