PL CZ

Strona glówna Baza turystyczna

Pałac Brunów

Pałac Brunów

CZ

Adres: Brunów 27, 59-600, Lwówek Śląski

Telefon:(075) 784 68 28

Telefon kom.:501 301 411

Ceny od :140 zł

Ilość miejsc :100

Strona www :www.brunow.pl

E-mail :recepcja@brunow.pl

Pierwsza informacja o istnieniu w Brunowie dworu pochodzi z XV wieku. Prawdopodobnie była to budowla obronna zbliżona kształtem do zachowanych w okolicy wież mieszkalnych. Dwór w tym czasie należał do znanego i majętnego śląskiego rodu Zedlitz.

 

W latach 1740 - 1750 właścicielem Brunowa został hrabia Bernhard von Schmettau. Za jego sprawą dokonano przebudowy starego dworu zmieniając dawną budowlę w niewielki dwukondygnacyjny barokowy pałac na planie kwadratu.

 

Trzydzieści siedem lat później właścicielem Brunowa stał się Krzysztof Henryk i Ernesta von Schweinitz. Trzy tygodnie po nabyciu majątku, w pałacu wybuchł pożar w czasie którego spłonęły wszystkie zabudowania. Na zgliszczach Schweinitzowie wznieśli nową neobarokową, dwukondygnacyjną rezydencję. Odbudowę powierzono dwóm śląskim architektom: Mahrensbergowi i Scholtzowi.
Kolejni właściciele pałacu to rodzina von Cottonet, która energiczne przystąpiła do rozbudowy założenia pałacowego w typowym dla XIX wieku stylu historyzmu. Z tego okresu pochodzi stajnia z powozownią, fontanna przy pałacu oraz park zaprojektowany przez Eduarda Petzolda. Na szczytowej ścianie stajni tuż przy bramie wjazdowej umieszczono herb rodziny Cottonet.

 

Kolejną przebudowę przeprowadzono w latach 1900 - 1901, powstało wówczas skrzydło południowe pałacu wraz z oranżerią i ośmioboczną wieżą.
W latach 30. XX wieku utworzono w pałacu szkołę sportową Hitlerjugend.
Bezpośrednio po wojnie pałac ulegał stopniowej dewastacji.

Pokoje:

Oferujemy 100 miejsc noclegowych w stylowych wnętrzach pałacu, powozowni i oficyny.
Posiadamy pokoje 1, 2, 3, 4 osobowe, we wszystkich jest łazienka, TV sat.
W pokojach o podwyższonym standardzie jest dostęp do Internetu. Każdy pokój jest inny, urządzony w duchu minionych stuleci.

 

Obiekt dostosowany jest do przyjmowania osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich.
Honorujemy karty płatnicze.

 

Do dyspozycji gości:


sauna
jacuzzi
billard
korty tenisowe
kawiarnia
bar
plac zabaw
parking dozorowany

 

W pobliżu Pałacu:

jeziora
trasy rowerowe
lasy

Galerie Pałac Brunów

Urząd Gminy
i Miasta

Gryfów Śląski

Unia Europejska
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego PRZEKRACZAMY GRANICE

Projekt PN. Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Pogórza Izerskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Co nowego | O projekcie | Turystyka | Wydarzenia | Biuro CIT
www.cit.gryfow.pl 2009

MComputers