PL CZ

15-01-2010

Otwarcie Centrum Informacji Turystycznej

W dniu 27.10.2009r. odbyło się otwarcie nowego biura Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Pogórza Izerskiego w Gryfowie Śląskim. Remont lokalu, w którym mieści się biuro, materiały promocyjne oraz uroczystości otwarcia zostały dofinansowane z Funduszu Mikroprojektów Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013, w ramach projektu pn. „Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Pogórza Izerskiego”.

 

Otwarcie poprzedziła Sesja Rady Miejskiej, której tematem była Promocja Gminy – stan obecny i kierunki zmian. Przyjęto na niej program turystycznego  zagospodarowania Gminy. Odbyła się również wystawa zdjęć, fotografików ze Stowarzyszenia Zakwisie oraz z Czech: Jana Veselego oraz Milosza Kirchnera, pt. „Pogórze Izerskie w obiektywie”.

 

Biuro Centrum mieści się w zabytkowej kamienicy rodu kupieckiego Kluge Nad wejściem do kamienicy w portalu znajduje się tablica informująca o kwaterunku, w sierpniu 1875r.generała-feldmarszałka wojska pruskiego Helmuta Karola Bernarda von Moltke( 1800-1891) i jego sztabu Wewnątrz plafon na suficie przedstawiający alegorię Fortuny z 1758r., który został namalowany przez włoskiego malarza, kominek wykonany częściowo z marmuru oraz częściowo ze sztukaterii marmuru z XVIII w., oryginalny skarbczyk. W holu XVIII wieczne kryształowe lustro.

 

Biuro czynne jest codziennie od godz. 8:00 do 16:00 w soboty od godz. 10:00 do 14:00

 

Zakres działalności:

 

  • informacja o regionie oraz mieście,
  • sprzedaż pamiątek, książek, kalendarzy itp.
  • współpraca z obiektami noclegowymi ( kolportaż ulotek, promocja na targach, na portalach internetowych,
  • informacja PKS, PKP, prywatne linie, przewozy zagraniczne,
  • punkt informacji dla przyjezdnych wędkarzy ( sprzedaż kart wędkarskich, adresy sklepów wędkarskich, łowiska itp.)

 


W biurze posiadamy również publiczny punkt dostępu do Internetu dla turystów, oraz elektroniczny kiosk informacji turystycznej w językach: polskim, niemieckim i angielskim na teren województwa dolnośląskiego.
W biurze mieści się również Galeria Jednego Dzieła gdzie prezentowane są obrazy artystów Gryfowa Śląskiego i regionu.

Urząd Gminy
i Miasta

Gryfów Śląski

Unia Europejska
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego PRZEKRACZAMY GRANICE

Projekt PN. Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Pogórza Izerskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Co nowego | O projekcie | Turystyka | Wydarzenia | Biuro CIT
www.cit.gryfow.pl 2009

MComputers