PL CZ

02-08-2013

NOWE ATRAKCJE NA TERENIE GMINY MIRSK !

 

Miło nam poinformować Państwa o otwarciu dwóch atrakcji turystycznych zlokalizowanych na terenie Gminy Mirsk, a mianowicie Wieży Widokowej w Mirsku oraz ścieżki turystycznej „Geopark- Śladami dawnego górnictwa kruszców”

 

 

Obiekty czynne są w każdą sobotę i niedzielę od 10.00 do 18.00 (ostatnie wejście 17.30).

 

Zwiedzanie jest bezpłatne !!!

 

 

Wieża widokowa jest zlokalizowana na ul. Wodnej w Mirsku przy Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych. Geopark jest to ścieżka turystyczna o długości ok. 8 km, która rozpoczyna się w Krobicy (wjazd na Kotlinę na przeciw posterunku energetycznego). Udostępnionych dla turystów jest 350 m sztolni po dawnych kopalniach, resztę stanowi trasa naziemna wiodąca stanowiskami związanymi z górnictwem i wydobyciem kruszców.


UWAGA !!! Z uwagi na specyfikę obu obiektów (np. ażurowe schody w wieży czy wąskie korytarze w Geoparku) przed zwiedzaniem należy się zapoznać z regulaminami zwiedzania dostępnym na stronie: http://mirsk.pl/pl/article/164

Urząd Gminy
i Miasta

Gryfów Śląski

Unia Europejska
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego PRZEKRACZAMY GRANICE

Projekt PN. Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Pogórza Izerskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Co nowego | O projekcie | Turystyka | Wydarzenia | Biuro CIT
www.cit.gryfow.pl 2009

MComputers