PL CZ

04-05-2010

Majowe wycieczki i ucieczki

Towarzystwo Miłośników Gryfowa oraz nieformalny Gryfowski Klub Cyklistów zaprasza chętnych na wycieczkę rowerową. Spotykamy się w niedzielę 16 maja o godz 10.00 na Gryfowskim rynku przy fontannie.

 

Pojedziemy trasą nr 3 w kierunku wsi Wieża, skręcimy na Zacisze, i dalej na Karłowiec, Mirsk, Rębiszów, Stawy Rębiszowskie, Zamek Gryf, Proszówka, kaplica Leopolda, Sadek, Szpital, Gryfów.

 

W następną niedzielę 23 mają tradycyjnie o godz. 10.00 spotykamy się na Gryfowskim rynku przy fontannie i wyruszamy trasą nr 4 w kierunku wsi Wieża, Złoty Potok, Bartoszówka, Giebułtów, Chałupska, Świecie [ zamek], Leśna, Czocha, Stankowice, Złotniki Lubańskie, Złoty Potok, Wieża i wracamy do Gryfowa. Wymienione trasy rowerowe opracował pan Kazimierz Luchowski wieloletni propagator turystyki rowerowej w naszym mieście. Dodam tylko że nie jeździmy wyczynowo, większe wzniesienia „ podchodzimy”, kładziemy nacisk na zwiedzanie i rozmowy na temat mijanych miejscowości.

Jan Wysopal

 

 

 

Urząd Gminy
i Miasta

Gryfów Śląski

Unia Europejska
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego PRZEKRACZAMY GRANICE

Projekt PN. Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Pogórza Izerskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Co nowego | O projekcie | Turystyka | Wydarzenia | Biuro CIT
www.cit.gryfow.pl 2009

MComputers