PL CZ

25-09-2015

Jubileusz zespołu - Mazowsze

Szanowni Państwo,   zapraszamy Państwa na wyjątkowy jubileusz:  65-lecie zespołu, który nazywany jest Ambasadorem Polskiej Kultury. Państwowy Zespół Ludowy Pieśni  i Tańca "Mazowsze" został powołany do życia dekretem Ministerstwa Kultury i Sztuki 8 listopada 1948 roku. Dziś "Mazowsze" zachwyca młodością, wigorem, profesjonalizmem i kolorem.

 

W repertuarze zespołu znajdują się opracowania folkloru z 42 regionów Polski. Słowo "Mazowsze" stało się hasłem wywoławczym utożsamianym z nieznanym cudzoziemcom krajem i kulturą, zaś dla Polonii stało się synonimem patriotyzmu i ojczyzny. Jerzy Waldorff, wybitny krytyk muzyczny, nazwał "Mazowsze" perłą w koronie Rzeczypospolitej. To stwierdzenie najpełniej oddaje rangę i wartość zespołu, który od ponad 60 lat porywa publiczność na całym świecie.   Mazowsze - jeden z najbardziej znanych na świecie polskich zespołów artystycznych, ściśle powiązanych z tradycją i kulturą ludową, narodowymi tańcami, piosenkami, przyśpiewkami. Cechy jakie nabywają dzięki temu ich dzieła, sprawiają, że wszyscy widzowie zaczynają odczuwać specyficzną więź, łączącą ich z przeszłością, ale przede wszystkim z całością teraźniejszego społeczeństwa. Dla obcokrajowców, zespół był jedną z pierwszych możliwości poznania polskiej kultury. "Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!" napisał o zespole szwajcarski dziennik "Gazette de Lausanne".  Niesamowity, a zarazem w pełni normalny wydaje się fakt jak wiele koncertów odbyło się z udziałem  zespołu. Występował ponad 7000 razy dla ponad 16 milionów widzów, w 50 krajach na 5 kontynentach.  Tym razem wystąpi we Wrocławiu podczas Wielkiej Gali Jubileuszowej 65. lecia.   Niecodzienny charakter koncertu zapewni 120 tancerzy, śpiewaków i muzyków, ponad 1500 przepięknych kostiumów z 20 etnograficznych regionów Polski. Starannie wybrane, najpiękniejsze choreografie zespołu, najpopularniejsze piosenki i różnobarwne plamy wirujące po scenie w rytmach poloneza, krakowiaka, oberka, mazura czy kujawiaka.   Hala Stulecia  (Wystawowa 1, Wrocław)    19. października br.    godz. 19.00 bilety: - www.biletin.pl - Biuro Podróży "Panorama", ul. Piłsudskiego 38  tel. 71 341 14 22 - kasy Hali Stulecia  tel. 71 347 51 51 - zamówienia zbiorowe: tel 71 344 78 66 oraz 501 460 883.  e-mail: bilety.mazowsze@onet.pl - więcej na: www.mazowsze-koncert.pl ceny biletów: 65/80/90/100zł

Galerie

Mazowsze - bilety

Urząd Gminy
i Miasta

Gryfów Śląski

Unia Europejska
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego PRZEKRACZAMY GRANICE

Projekt PN. Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Pogórza Izerskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Co nowego | O projekcie | Turystyka | Wydarzenia | Biuro CIT
www.cit.gryfow.pl 2009

MComputers