PL CZ

25-06-2012

Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich

Proszę sobie wyobrazić, że w jednym miejscu możecie Państwo kupić ceramikę, ręcznie grawerowane szkło, obrazy, rysunki, pięknie oprawione lustra, ręcznie malowane skrzynie, drobne przedmioty zdobione techniką decoupage, biżuterię szklaną i z filcu, kozie sery, miody, spróbować domowego ciasta i napić się pysznej kawy. Spytać lokalnych twórców o tajniki ich pracy, a może po prostu porozmawiać o tym, jak mija im zwyczajny dzień. Wypróbować swoich sił podczas warsztatów i wyjść np. z własnoręcznie zrobionym etui na komórkę.
I wreszcie podpatrzeć, jak graweruje się szkło na oryginalnym XIX-wiecznym warsztacie, a konkretnie jak to robi Marcin Zieliński ze Szklanej Manufaktury.

 

A na nim wszystko to, o czym mowa powyżej. Ogrom pięknych przedmiotów, które powstają z wielkiej pasji. Stwarzamy Państwu nie tylko możliwość zakupu rzeczy, których nie kupi się w sklepie, ale też po prostu, tak zwyczajnie okazję do spotkania z tymi, którzy je tworzą. Kupując cokolwiek w sklepie nie wiemy, kto daną rzecz zrobił. I niestety coraz częściej zniesmaczeni odkładamy kolejne przedmioty na półki widząc metkę Made in China. W Kromnowie takich metek na pewno nie będzie!
Nie będzie też hamburgerów, cukrowej waty, lanego piwa. Chcemy, aby cykliczne, odbywające się w każdą ostatnią sobotę miesiąca, Jarmarki były miejscem, gdzie miło spędza się czas, gdzie nikt się nie spieszy. Miejscem, w którym chociaż na moment będzie można zapomnieć
o wszystkim, o czym zapomnieć będziemy chcieli. Miejscem, gdzie będzie można nie tylko coś kupić, ale też posiedzieć przy kawałku pysznego ciasta czy domowego jedzenia, poczytać regionalną prasę, porozmawiać, pobyć razem, pouczyć się.
30 czerwca kończymy wyjątkowy po wielokroć pierwszy Jarmark wernisażem wystawy Małgorzaty Gałwiaczek i koncertem na gongach tybetańskich.

Urząd Gminy
i Miasta

Gryfów Śląski

Unia Europejska
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego PRZEKRACZAMY GRANICE

Projekt PN. Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Pogórza Izerskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Co nowego | O projekcie | Turystyka | Wydarzenia | Biuro CIT
www.cit.gryfow.pl 2009

MComputers