PL CZ

02-08-2011

Festiwal Teatrów Wędrujących

 

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury zaprasza do wspólnej zabawy podczas prezentacji Teatrów Wędrujących w Gryfowie Śląskim. Już w niedzielę 7 sierpnia o godz. 16.00 gryfowski Rynek zamieni się w wielką scenę teatralną.

Do Gryfowa zawitają: UWAGA ZMIANA ! Teatr WĘDRUJĄCE LALKI PANA PEJO, Rosja oraz MIGNONE.
Jednocześnie podajemy Państwu kalendarium wszystkich spektakli w ramach Festiwalu Teatrów Wędrujących.

 

Teatr WĘDRUJĄCE LALKI PANA PEJO, Rosja 

Został założony w 1993 r. w Sankt Petersburgu (Rosja), w swojej pracy nawiązują do najwspanialszych tradycji europejskiego karnawału, maskarady
i groteski.
Ich spektakle pełne są magii, tajemnicy, niecodziennych zdarzeń;  widzowie oglądają barkowy taniec i - opracowane według historycznych źródeł - walki bronią. Piękne maski, w których występują aktorzy fascynują i przerażają zarazem.
Aktorzy sami projektują i wykonują swoje kostiumy, rekwizyty i maski których wysoka  wartość artystyczna jest nie tylko doceniana, ale i wysoko ceniona przez publiczność we wszystkich krajach, w których prezentują swoje spektakle : w Rosji (Sankt Petersburg), na Litwie (Wilno),  w Niemczech, Hiszpanii, Słowenii i Polsce.

MIGNONE

Opowieść o upartej, negatywnie nastawionej do życia nastolatce, która żyje w odosobnieniu w swoim świecie pełnym wspomnień z przeszłości -  z lat dziecin-nych. Zamknięta w szafie, niczym w klatce, przywołuje postaci z przeszłości. Szukając miłości, przyjaźni, akceptacji, rodziny. Mignone zmienia nie tylko maski, ale także buty: od szpilek po glany. Jednak żadna z tych prób nie przynosi rezultatu - otrzymuje jedynie brawa od widowni.
Dziewczynka zaczyna rozumieć, że tylko radykalne działania – poświęcenie wszystkiego, co wydawało się jej ważne,  może przynieść oczekiwany efekt.
Tak więc niszczy wszystko, co dotychczas stanowiło istotę jej życia, niszczy swą „szafkę trumnę”, która jest jej domem, zamienia ją w stół, na który rzuca talerze, żywność (chleb, ser) i w ten sposób razem z publicznością stworzy sobie nareszcie rodzinę. Teraz ma już braci, siostry, babcię, tatę i mamę, która przynosi jej urodzinowy tort.
Mignone to opowieść o stracie i odnajdywaniu, o szczęściu, samotności, muzyce, o poszukiwaniu prawdziwych uczuć, które można zdobyć tylko poprzez unicestwienie tego wyimaginowanego.

Urząd Gminy
i Miasta

Gryfów Śląski

Unia Europejska
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego PRZEKRACZAMY GRANICE

Projekt PN. Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Pogórza Izerskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Co nowego | O projekcie | Turystyka | Wydarzenia | Biuro CIT
www.cit.gryfow.pl 2009

MComputers