PL CZ

Strona glówna Baza turystyczna

Chatka Górzystów

CZ

Adres: Hala Izerska 1, 59-850, Świeradów Zdrój

Telefon:(o pref. 75) 753 25 33

Telefon kom.:0 607 - 426 - 998

Ilość miejsc :40

Strona www :www.chatkagorzystow.prv.pl

E-mail :chatkagorzystow@o2.pl

Ilość miejsc noclegowych - 40.

Całoroczne schronisko położone na Hali Izerskiej.

Do dyspozycji turystów: kuchnia, kominek, miejsce na ognisko, możliwość zamówienia posiłków, przyjazdu ze zwierzętami, a także w sezonie zimowym wypożyczenia nart biegowych.

"Chatka Górzystów" leży na Hali Izerskiej. Jest to jedyny budynek ocalały z istniejącej tutaj kiedyś osady Gross-Iser. Nie ma tutaj wygód i z pewnością nie spodoba się to miejsce osobom lubiącym luksusy. Prąd pojawia się od wielkiego święta lub wcale (co dużo osób traktuje jako +), jako oświetlenie służą świeczki lub latarki a w piecach trzeba palić samemu.Ceny noclegów są niskie, a atmosfera jaka tutaj panuje wynagradza wszystkie niewygody.

Chatka czynna jest cały rok. Miejsc jest 40 (bez kompresji), warto więc wcześniej zaklepać sobie miejsce gdyż czasami naprawdę jest ciasno. Jest też kominek i miejsce na ognisko - można posiedzieć z gitarą i przyjaciółmi (których łatwo tu poznamy, przebywa tu bowiem raczej ściśle określone grono do którego i ty możesz wstąpić), strumyk do mycia, kuchnia turystyczna jeśli ktoś lubi gotować, no i oczywiście słynne naleśniki z jagodami do zjedzenia (oprócz poniedziałków). Nocleg z własnym śpiworem poza okresem Sylwestrowym kosztuje 15 zł. Za pościel zapłacimy jednorazowo dodatkowe 7zł.

Istnieje możliwość przyjazdu ze zwierzakiem, a w sezonie zimowym wypożyczenia nart biegowych.

Galerie

Urząd Gminy
i Miasta

Gryfów Śląski

Unia Europejska
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego PRZEKRACZAMY GRANICE

Projekt PN. Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Pogórza Izerskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Co nowego | O projekcie | Turystyka | Wydarzenia | Biuro CIT
www.cit.gryfow.pl 2009

MComputers